Zahradní dřeviny

Moderní zahrada

Zahrada není jen prostorem, kde mají své místo nejrůznější byliny, ale najdeme zde i četné stromy a keře

verze pro tisk

Exotické zahradní dřeviny

Pokud už se vám nelíbí klasické zahradní dřeviny, které mají na svých pozemcích všichni ostatní a rádi byste něco neobvyklého, zvolte exotické zahradní dřeviny. Jejich pěstování však může být náročnější než u klasických typů, protože pocházejí z různě dalekých krajů, a tudíž jim naše klimatické podmínky nemusejí být příliš blízké.

Rozhodně je dobré, než si nějakou takovou dřevinu zasadíte, zjistit si co nejvíce informací o tom, co potřebuje a jak se o ni starat. Pořízení mnohých druhů totiž nepatří právě k levným záležitostem, a tak zbytečně neriskujte, že se neuchytí a vy nebudete mít ani exotickou dřevinu, ani strom.

Prodej exotických zahradních dřevin

Většina prodejen, kde se prodávají zahradní dřeviny, zaměstnává odborníky v oblasti zahrady a souvisejících témat. Ti jsou schopni pomoci vám fundovaně s výběrem tak, aby byly naplněny vaše představy. Pokud ještě nejste rozhodnuti, co si chcete pořídit, ale víte, že to má být něco exotického, pak vám s výběrem rozhodně pomohou.

Není ve vašem blízkém okolí žádný takový obchod? Pak využijte internetového obchodu. Většina e-shopů disponuje takovými webovými stránkami, kde najdete nejen vybrané zboží, ale i podrobné informace o něm včetně rad a doporučení. Takže si stačí jen pečlivě všechno pročíst a objednat si.

A co si vlastně představit pod pojmem exotická zahradní dřevina? Třeba takový mýty opředený z pravěku pocházející strom ginkgo. Je zajímavý, pochází z dalekých zemí i dávných časů (v oblasti rostlinné říše je jakýmsi dinosaurem). Jeho vějířovité listy zaujmou každého na první pohled. A mnozí si při pohledu na něj vzpomenou na dětství a četbu Rychlých šípů. Takováto dřevina se stane ozdobou vaší zahrady.

[Nahoru ↑]